Job shadowing w Grecji!

Od 24.09 do 7.10.2023 r. nasza zaprzyjaźniona organizacja z Grecji miała okazję gościć cztery osoby z innych Think-thanków jako organizacja młodzieżowa w ramach programu Job Shadowing. Uczestnicy z Polski i Czech mieli okazję zobaczyć z pierwszej ręki pracę EUphoria Youth Lab i zapoznać się z programami wymiany młodzieży greckiego Think-thanku.

Osoby partycypujące odwiedzieli m.in biuro organizacji w Atenach, aby od środka zobaczyć, jak działa EUphoria Youth Lab. Mieli także okazję wymienić się poglądami na tematy, które są istotne dla rozwijania przyszłych działań. Ponadto wzięli udział w warsztatach i prezentacjach na temat właściwego korzystania z mediów społecznościowych (przygotowanie strategii), pracowali w grupach i zaangażowali się w badania nad ważną, codzienną, kwestią integracji społecznej w ich kraju. Jednocześnie w sobotę, 30 września, wzięli udział w inauguracyjnym wydarzeniu lokalnego think tanku, dzięki czemu mieli świetną okazję, aby z przewodnikiem zwiedzić Bibliotekę Narodową Grecji, mieszczącą się w SNFCC, wziąć udział w dialogach SNF zatytułowanych „Publiczność czy obywatel?” oraz odwiedzić wspaniały ateński think-thank ENA Institute for Alternative Policies.

W drugiej części Job Shadowinu uczestnicy przemieścili się na Korfu, aby zobaczyć, jak think-thank w Grecji organizuje i wdraża wymiany młodzieży w praktyce. Wzięli tam udział w programie Clima(mara)thon, którego celem było przeszkolenie ludzi w zakresie tego, jak sami mogą zorganizować #Climathon, a tym samym pomóc w walce ze zmianami klimatu. Tym samym, mieli możliwość partycypacji w różnych warsztatach i zajęciach.

Wśród uczestników znalazły się osoby związane z naszą Fundacją FEIS i czeską organizacją Petrklíč help!!!!