„Kobiety w polityce” – nasza nowa publikacja!

Przeanalizowaliśmy wszystkie miasta na prawach powiatu w Metropolii GZM pod względem sytuacji kobiet w polityce na różnych szczeblach! Opracowaliśmy wyniki i wyciągnęliśmy wnioski! Wreszcie, zaproponowaliśmy rekomendacje oraz pomysły, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji kobiet w polityce w Metropolii GZM na Śląsku, a także w całej Polsce! Oto nasza strategia!

Zachęcamy do przeczytania publikacji w Bibliotece FEIS Foundation w aplikacji Issuu (kliknij w tekst, żeby przejść na stronę). Strategia została opracowana przez członkinie oraz członków SIPE Śląskiego Instytutu Edukacji Politycznej oraz Fundację FEIS w ramach projektu ,,Think Tank – chance for Youth’’.

,,Think Tank – chance for Youth’’ jest międzynarodowym projektem realizowanym przez młodzież z Polski, Grecji oraz Czech. Jego celem jest stworzenie organizacji młodzieżowych, skupionych na tematyce edukacji obywatelskiej, ekologii, sportu, inkluzywności czy innych tematach ważnych dla młodych ludzi❗️

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Jego partnerami są: Euphoria Youth Lab z Grecji oraz Petrklic Help z Czech.

Projekt został objęty patronatami: 
– Prorektorki ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ
– Prezydent Miasta Katowice
– Prezydent Miasta Bytomia
– Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii